“KEMAL KILIÇDAROĞLU SÖYLER, AKP YAPMAK ZORUNDA KALIR”

26.07.2022

CHP Çorum Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, AKP iktidarının yolun sonuna geldiğini ve vaktinin tükendiğini belirterek, iktidar partisinin gençlere yönelik hizmetlerini artırarak, gençlerin sorunlarını çözerek kalan süreyi iyi değerlendirmesini tavsiye etti.

Uğur Eke, “Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl ve Merkez ilçe Gençlik Kolları, KYK borçlarının silinmesi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere vaatleriyle ilgili Türkiye genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının ardından CHP’nin parti programı ve gençliğe vaatlerini içeren bildiri, kargo ile AKP İl Başkanlığına gönderildi.

Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına; İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, İl ve Merkez İlçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Uğur Demirer, gençlik ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Toplantıda selamlama konuşmasını İl Başkanı Mehmet Tahtasız gerçekleştirdi.

Tahtasız, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlere yönelik 6 temel vaadinin bulunduğunu ve bu sözlerin CHP iktidarında yerine getirileceğini söyledi.

AKP iktidarının gençlerin KYK borçlarıyla ilgili yüksek faiz uyguladığını, hem ekonomik sıkıntı çeken, hem de işsizlik sorunu yaşayan gençlerin icralık duruma düştüğünü hatırlatan Tahtasız, Kılıçdaroğlu'nun ise gençlere seslenerek, "Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik düzenleme yapmak zorunda kaldığını, gençlerin Kılıçdaroğlu'nun girişimi sayesinde memnuniyet duyduğunu anlattı.

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke ise, AKP iktidarına seslenerek, “Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Uğur Eke, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından Gençlerin Demokrat Amcası, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık.

Doğduğu topraklarda doymak isteyen, iyi bir eğitim alıp memleketine hizmet etmek isteyen, eğitim alabilmek için borçlanmak zorunda kalan, devletin kendilerine en açık ifadesiyle tefecilik yapmaya çalıştığı milyonlarca KYK borçlusu genç arkadaşımız adına Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ediyoruz. Teşekkürler Kılıçdaroğlu!

“Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Ak Parti yapmak zorunda kalır” şeklinde gerçek karşılığını bulmuştur. Toplumun tüm kesimlerinin sesini Milletin Sesi’ni büyüten Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır”

KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulması Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biriydi aynı zamanda.

“5 VAADİMİZİ HAYATA GEÇİRİN”

AK Parti’ye sesleniyoruz;

Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz:

1- Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.

2- Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.

3- Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak.

4- Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.

5- Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak.

“VAKTİNİZ TÜKENİYOR, SİZE BİR İYİLİK YAPALIM”

Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz.

Sizlere iki iyilik daha yapmak istiyoruz:

Genel başkanımızın gençlere 6 vaadinden biri olan ve bizim de çağrımızda ilk olarak dile getirdiğimiz kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması, mülakatın kaldırılması vaadimizi hayata geçireceğinizden bu ülkede yaşayan herkes gibi bizler de şüpheliyiz. Biz iktidara geldiğimizde vakit kaybetmeksizin bu eksiği tamamlar kamuda liyakati ve şeffaflığı esas kılacak her adımı atarız. Önce sizi göndereceğiz, sonra torpil sistemini bitireceğiz.

İkinci olarak Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik örgütleri olarak, AK Parti İl Başkanlığı’na vaatlerimizin geniş bir şekilde açıklandığı parti programımızı ve Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere vaadini göndereceğiz. Detaylı bir inceleme yapmanızda fayda var. Cumhurbaşkanı’na en azından özetini bile iletebilirseniz bu ülkenin hayrına olacaktır.

Son olarak bir iyilik de Cumhurbaşkanı’na…

Cumhurbaşkanı’nın geçmişte katıldığı bir programda genç bir arkadaşımızın KYK borçları sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıt vermişti; “Bu soruya iki türlü cevap verilir. Bir Bay Kemal gibi cevap verilir. Bir de Tayyip Erdoğan gibi cevap verilir.”

Cumhurbaşkanı’na bir daha boşluğa düşmemesi adına, kendisine sorulan sorulara hep Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gibi cevap vermesini tavsiye ediyoruz.”