AHMET BİLGİN

Özgeçmişi

Ahmet Bilgin kimdir?

İlk, orta ve lise tahsilini Mecitözü’nde tamamladı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Mescit Mahallesi Muhtarı seçildi. Muhtarlık görevini halen başarı ile yürütmektedir.

Mecitözü Haber Gazetesinin imtiyaz sahibidir. Aynı zamanda Mecitözü Belediyesinin çıkardığı Mecitözü Belediye Bülteni Gazetesinin sorumlu Yazı işleri Müdürlüğünü yapmaktadır.

Ücretli öğretmen vekilliği de yapan Ahmet Bilgin, uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanlarından, Başbakan Bülent Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Partinin, Mecitözü ilçe Başkanlığını yaptı.

Mecitözü Esnaf ve Sanatkârlar Odasında üç dönem Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.16 yıldır Mecitözü Spor Kulübü Başkanlığını yapmaktadır. Mecitözü’nün kalkınmasına ve gelişmesine büyük katkı sağlayacak olan Mecitözü Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma derneğinin kurucu Başkanlığını başarı ile sürdürmektedir. Mecitözü kültür derneğinin Başkanlığını yapmaktadır.

2004 Yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye oldu. 25 Kasım 2015 tarihinde yapılan CHP Genel kurulunda Mecitözü ilçe Başkanı Atiye Yaşar’ın listesinden CHP Mecitözü İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. CHP Mecitözü İlçe Yönetim Kurulu tarafından CHP Mecitözü İlçe Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Hayırsever kişiliği ile tanınan Ahmet Bilgin Evli ve iki çocuk babasıdır.