Cumhuriyet Halk Partisin'den Coşkulu 19 Mayıs Yüryüşü

19.05.2022

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da kurtuluş mücadelesi için Samsun'a çıkmasının 103. yıldönümü tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanırken, Çorum’da da Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yürüyüş düzenlendi.

CHP Çorum İl Örgütümüz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını bir dizi etkinlikle kutladı.

İl Örgütümüz, 19 Mayıs nedeniyle geniş katılımlı bir yürüyüş düzenledi.

Bahabey Caddesi İpek Taksi kavşağından başlayan yürüyüş, Atatürk Anıtı’na kadar devam etti.

Ellerinde Türk bayrakları ile sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüyüş yapan katılımcılar, 19 Mayıs coşkusunu yaşayarak, Ulu Önderimiz Atatürk’ü bir kez daha saygı ve özlemle andı.

Anıt’ta saygı duruşu ve çelenk sunumunun ardından katılımcılar Kadeş Barış Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı. CHP’liler daha sonra Eğitim-Sen tarafından Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen tiyatro gösterisine katıldı.

CHP yönetici ve üyeleri ile vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanımız Ulaş Tokgöz, Mecitözü Belediye Başkanımız Veli Aylar, İl ve Merkez İlçe Yönetimimiz, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz ve partililerimiz hep birlikte saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşımızı seslendirdi. Partinin çelengi ise İl Başkanımız Mehmet Tahtasız ve gençler tarafından anıta sunuldu.

Yürüyüşe KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi.

İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, tüm halkın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak, katılımları için teşekkür etti.

Tahtasız, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Gençlerimizle, halkımızla aklın ve bilimin ışığında güçlü bir toplumsal dayanışma ile bu kötü günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

İnanıyorum ki gençlerimiz, aynı azim ve kararlılıkla Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaktır” dedi.

Katılımcılar, Atatürk Anıtı’nda topluca hatıra fotoğrafı çektirdi.