GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU ÇORUMLULARLA BULUŞTU

30.08.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Amasya'ya giderken Çorum'da çay molası vererek, millet ittifakı üyeleri ve partililerle bir araya geldi.

CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun'da gerçekleştireceği grup toplantısı öncesinde Amasya'ya giderken Çorum'da Yıldızpark Düğün Salonu bahçesinde çay molası verdi.

Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, Gelecek Partisi İl Başkanı İsmail Barış Çoşgunsu, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Muhammed Taha Derin ve partililer tarafından karşılandı.

CHP ilçe başkanları, il ve merkez ilçe gençlik kolları, kadın kolları yöneticilerinin yanı sıra, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili de karşılama töreninde hazır bulundu.

Vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin il başkanları ile de istişarelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorumlu iş insanı Ahmet Ahlatcı'dan da övgü dolu sözlerle bahsetti.

Çorumlu iş insanı Ahmet Ahlatcı’nın Sungurlu’da temeli atılan barut fabrikası yatırımına ilişkin açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye kim katkı yapıyorsa, yatırım yapıyorsa, istihdam oluşturuyorsa, devletine vergi ödüyorsa, ihracat yapıp ülkesine döviz getiriyorsa başımızın üstünde yeri var.

Bu konuda kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. Sayın Ahlatcı Çorum için çok önemli bir aktördür. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli altın rafinerilerinden bir tanesini Çorum’da kurmuştur. Dolayısıyla Çorum’a döviz getiren, istihdam getiren ve katkı sağlayan saygı değer bir iş insanıdır" dedi.

CHP İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Çorum’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, diğer il başkanlarına ve parti temsilcilerine, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu, Çorum’daki molanın ardından Amasya’ya hareket etti.